Na cestách většinou dávám přednost pohodlí před krásou. To ale neznamená, že jsem za ta léta nenašla způsob, jak tyto dvě věci kombinovat. Napište mi vaše osvědčené tipy a tady jsou zatím ty moje včetně slevového kódu na menstruační kalhotky níže.
1. Batoh jako kufr
Nerada přehrabuju obsah batohu tam a zpátky, abych našla jednu věc a pak si vzpomněla, že hledám vlastně jinou. Proto jsem si pořídila batoh, který má otevírání i zepředu. V hotelu ho položím na stůl nebo na zem a otevřu. Rázem zastane stejnou funkci jako kufr. Nejvíc to ocením, když spíme každou noc jinde. Šetřím tak každý den čas, který bych jinak trávila vybalováním a balením. Níže na fotce vidíte větší verzi takového batohu (ale nemá úplně nejpohodlnější záda). Poslední roky však létáme pouze s příručním zavazadlem a pro tyto účely mám menší batoh, který se ale také otevírá jako kufr – detaily a fotky najdete v článku Jak si sbalit do příručního.
2. Kabelka na ruku
Oblíbila jsem si ty malé kapsičky s poutkem na ruku. Dám do ní mobil, peníze, kapesníček, klíče a je to. Poutko vnímám jako bezpečnostní prvek – cennosti mám vždy v ruce a ne v kabelce hozené kolem ramen nebo v batohu na zádech.
3. Rychleschnoucí kalhotky
Na tanga z Tezenis nedám dopustit. Taková úspora místa (oproti manželovým trenkám) a navíc nemusím vozit plný počet, protože díky svému materiálu rychle uschnou, takže přeperu a pohoda.
4. Menstruační kalíšek nebo menstruační kalhotky?
Vychytávky moderní doby, za které jsem moc vděčná. Donedávna jsem používala výhradně kalíšek. Teď obojí. Obě varianty jsou za mě na cesty ideální. Kalíšek využívám víc v létě ve vedru. Výhoda menstruačních kalhotek je zase v tom, že jsem víc hodin v kuse bez starostí. Menstruační kalhotky Snuggs mám čtvery a poslední rok jsem přidala troje od Sayu, které můžete koupit se slevou 7 % při zadání kódu ZABABKU7. Během menstruace přepírám v ruce a na konci v pračce. Na cesty bez starostí a vhodné do nepohodlí.
Dámy, máte-li obavy a chcete zkusit kalíšek nebo kalhotky, ráda vám odepíšu na vaše otázky ohledně “jak, kdy, kde,…” Ohledně kalíšku vás odkážu na poradnu e-shopu Maluna. V Maluně si zakládají na tom, že je to obchod, kde ženy prodávají ženám. Dostala jsem od nich sadu kalíšků na fotce a po zhlédnutí jejich e-shopu pokukuji po českém spodním prádle.
5. Rtěnka místo malovátek
Na dovolené si často dávám pohov od malování. Šetří to čas ráno i večer, a taky místo v zavazadle. A když chci vypadat upraveně, tak zvýrazním své úzké rty rtěnkou a to stačí. A někdy to dokonce sladím i s barvou laku na nehty – viz foto.
6. Šaty, šaty, šaty
Mají hned několik výhod. Jsou skladné a do báglu se jich vejde hooodně. Nemusíte kombinovat vršek se spodkem. Sluší. A dobře se perou.
7. Šátek 2v1
Mám jeden větších rozměrů. Dá se použít jako doplněk cestovatelského outfitu a pak taky jako přikrývka, když je v letadle nebo příliš klimatizovaným íránským autobusu zzzzzima. A ten na fotce používám také na pláži místo osušky. Je lehký a taky…rychle schne. Zakoupen v Mexiku poté, co nám ztratili zavazadla.
8. Žabky pro každou příležitost
Beru je na každou cestu – snad krom těch, kde jsme celou dobu na hotelu kvality “na pokoji budou pantofle”. Žabky používám na ubytování jako přezuvky. Jedině gumové, protože s těmi se dá jít i do sprchy (kdybych měla strach z bradavic) nebo do bazénu. No a pokud jedu fakt nalehko a sandály se už nevejdou, žabky poslouží. K šatům, sukni i kraťasům. Jediné, co nedoporučuji, je v nich jít plavat místo bot do vody. Pro tyto účely mám žabky s páskem přes patu od Crocs.
9. Dlouhá sukně
Mám jednu skvělou, co opět rychle schne, ale také má takové rozparky, že se z ní v případě tepla dá udělat sukně krátká.
10. Plavky jako podprsenka
V Etamu jsem před lety ve výprodeji koupila čený horní kus plavek s výstuží typu bikini. Tento kousek prádla používám jako podprsenku pod letní šaty s vázáním za krk. Po koupání se převleču do suchého a zároveň, kdybych si náhodou plavky zapomněla, bych se v tom mohla i koupat.
Bonus na závěr
Na líbánkách na Havaji jsem zjistila, že k totálnímu šmrncu mi ještě něco chybí. Nafukovací doplněk na pláž. Třeba…plameňák?
A jestli vás ta pláž zaujala, tak si přečtěte můj článek z líbánek na Havaji – ostrova Kauai. Nebo si přečtěte mých 8 tipů, jak najít levný hotel. A jak si sbalit do příručního batohu.
Cestovat jsem začala po maturitě v roce 2005, studovala jsem na Novém Zélandu, žila na Maltě, Madeiře, v Bretani a v Portu. Mluvím anglicky, francouzsky, hůř portugalsky a zcela základně čínsky. Cestuji pouze s příručním zavazadlem, dříve přes Couchsurfing, dnes přes Home Exchange. Se dvěma dětmi. Profesí jsem agilní koučka. Věnuji se také divadelní improvizaci.